1960 izlenme08 Nisan 2017

Türkiye'deki anayasa değişikliği için Avrupa'da kıyasıya süren 'hayır' propagandası bu kez Kanada'da ortaya çıktı. FETÖ elebaşı Gülen'in sözleriyle sözde komedi yapan Noah, "CIA Erdoğan'a neden darbe yapmıyor" sorusuyla haddini aştı.

FETÖ'cülerin Türkiye ve Erdoğan aleyhindeki iftiralarından kurgulanmış cümleler ile mizah yapmaya çalışan Kanadalı televizyoncu Trevor Noah, "CIA Erdoğan'a neden darbe yapmıyor" diye sordu.

Hazırladığı videoda Türkiye ve Erdoğan'a karşı haddini aşan ifadeler kullanan televizyoncunun bu sorusu teröristbaşı Fetullah Gülen'in 15 Temmuz'dan sonra Mısır televizyonuna verdiği röportajdaki sözlerini hatırlattı. Gülen de 15 Temmuz'dan hemen sonra "Batı, Türkiye'ye müdahale etsin, AK Parti hükümetini düşürsün" demişti. 

Öte yandan Türkiye'de bir çok general, belediye başkanı, savcı, hakim, gazetecinin tutuklandığını sözlerine ekleyen ancak bu tutukluların darbeci, darbe yapmakla suçlandığını, terör örgütü mensubu olduğunu ve bu örgütlere destek verdiklerini ise es geçen şarlatan televizyoncu, Türkiye'den bi haber karalama kampanyasına koşulsuz katılmış oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir