7001 izlenme06 Mayıs 2017
Eskişehir'de 4x4 araçlar imal eden Turkar, Bizon adlı yeni askeri aracını Ukrayna'da tanıttı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroshenko'nunda katıldığı etkinlikte biribirinden farklı güç ve amaçta araçlar sergilendi.Bizon adlı zırhlı askeri araca Turkar'ın internet sitesi, Türk basınında ve internet sitelerinde rastlanmazken Ukrayna merkezli internet siteleri ve yayınlarda araç ilgi görmüşe benziyor.

 Cumhurbaşkanına gösterilen Turkar Bizon, Ukrayna Ordusu'na satılacağı yönünde düşüncelerde  internet sitelerinde görülüyor.

Hakkında detaylı bilgiler bulunmayan Bizon belkide Turkar Bizon, bir Türkiye - Ukrayna işbrliğinin ürünü! Ya da haberin başında denildiği gibi Eskişehir'de üretilip Ukrayna'na ihracatı yapılıyor..

Diğer taraftan kesin olmamakla beraber; yeni aracın (zırhlı personel aracı) 10 kişi taşıma kapasitesi,  Dodge/RAM şasisi üzerine imal edildiği, 4x4 yürüyüş düzeniyle beraber 6.7 litrelik bir Cummins  markalı dizel motordan güç aldığı ifade ediliyor.

Hisarlar Gruba bağlı Turkar, 2015'in son aylarında Birleşik Arap Emirliklerine, 3 farklı tipte, altı kişilik  zırhlı askeri araç üretimine başlamıştı


Bunlar da İlginizi Çekebilir